Особенности перевозки труб

Vamzdžių gabenimo ypatumai

Vamzdžių ženklinimas ir pakavimas

Vamzdžių ženklinimo ir pakavimo taisyklės nurodytos GOST 10692-80. Krovinio informacija nurodoma ant etiketės ar gaminio. Vamzdį eksportuojant užrašas ant etiketės rašomas gamintojo ir užsakovo kalba. Neaptarus  ženklinimo kalbos, užrašas būna anglų kalba. Dažniausiai vamzdžiai būna pakuojami užsakovo, o jei ne, tai turi padaryti siuntėjas.

Gaminiai, kurių diametras mažesnis nei 159 mm, privalo būti sudėti į pakuotes, grebėstus ar dėžes. Grebėstas naudojamas apsaugant ketaus vamzdžius. Dirbiniai, kurie yra lengvai pažeidžiami drėgmės ar gabenant jūriniu transportu, yra apvyniojami vandeniui atspariu popieriumi, surišami viela ar juostomis. Tuomet, krovinys sudedamas į medines taras. Eksportuojant Europos šalyse galioja tam tikros įpakavimo taisyklės – medienos plokštės turi būti išmirkytos apsauginiu sluoksniu.

Transporto tipai, gabenant vamzdžius

Vykdant tarptautinius vamzdžių pervežimus, priklausomai nuo partijos apimties naudojamos mašinos, geležinkeliai ar jūrinis transportas. Vamzdžių pervežimai autotransportu atliekami laikantys griežtų saugumo taisyklių. Gaminiai stipriai įtvirtinami diržais ar grandinėmis. Draudžiama vamzdžius išdėlioti įstrižai, kad jie išlįstų už transporto šono. Esant skirtingam krovinio partijos diametrui, vamzdžiai išdėliojami pagal mažėjantį ilgį. Didelio diametro vamzdžiai pervežami vienetais ant specialaus vilkiko arba mažo rėmo platformos su specialiais skiriamaisiais ženklais.

Vamzdžių gabenimas geležinkeliu atliekamas ant specialių platformų, kurios skirtos vamzdžiams diametru nuo 530 mm iki 1420 mm, arba pusvagoniais. Be to, vykdant pervežimą naudojami padėklai, kurie atskiria vamzdžius nuo vagono dugno. Tai ekonomiškiausias ir saugiausias gabenimo būdas, tik, deja, labiausiai ribotas pristatant krovinį, dėl geležinkelių magistralių trūkumo.

Vamzdžių gabenimas jūra turi tam tikrų ypatumų. Pirma, reikėtų atmesti galimybę gaminiams sušlapti, nes jie būna pakrauti į konteinerius ar dėžes. Antra, transporto perkrovimas ir krovinio netolygus paskirstymas neįmanomas.

Vamzdžių gabenimo ypatumai

Esant cilindrinei gaminio formai, vykdant pervežimą juos svarbu pritvirtinti. Krovinio saugumui palaikyti dažnai naudojami dėklai, statramsčiai (rungai), kurie sutvirtina krovinį ir atlieka „šonkaulių“ vaidmenį.

Bendrovė REARTEK turi daug patirties pervežant vamzdžius, todėl mes teikiame saugojimo, perkrovimo ir pervežimo (galimybė sekti savo krovinio vietą) paslaugas. Siūlome pasižvalgyti po galeriją, kurioje susipažinsite su mūsų atliekamu darbu. Papildomą informaciją, apie krovinio gabenimo ypatumus ir sąlygas Jūs galite pasitikslinti pas mūsų logistikos specialistus (tel. +372 880 3898).